Detské šperky.

Detské šperky.

Detské šperky podporujú vnímanie krásy od útleho veku. Netreba sa teda báť detských náušníc ,či prstienkov a zároveň sa riadiť starým známym – všetko s mierou.

Z histórie náušníc

Prvé náušnice boli zaznamenané už 3 tisíc rokov pred naším letopočtom, najmä v oblasti antického Grécka a Egypta. Neboli len čisto ženskou záležitosťou, ale nosili ich aj perzskí vojaci. Až oveľa neskôr sa začali náušnice nosiť na rozlišovanie dievčenského a chlapčenského pohlavia.

V dávnej minulosti sa náušnice používali predovšetkým na určenie náboženskej či kmeňovej identity nositeľa a boli tiež ukazovateľom sociálneho statusu jednotlivca v komunite a symbolom bohatstva a prosperity.

Výber detských šperkov

Nielen dospelí, ale aj deti sa rady krášlia šperkami – náušnicami, príveskami, retiazkami, náramkami a prstienkami. Ak vaša ratolesť túži po nejakom šperku, pri jeho výbere sa treba zamerať predovšetkým na kvalitu spracovania. Z materiálov uprednostňovať kvalitné striebro a zlato, bez prídavných prvkov, titan, chirurgickú oceľ a platinu. Detské náušnice sú azda prvým šperkom u dievčat.

Keď hovoríme o detských náušniciach, tak máme na mysli náušnice pre dievčatká vo veku bábätka až po približne 6 rokov veku, kedy obyčajne dochádza k ich výmene. Náušnice pre najmenšie deti majú špeciálne a praktické zapínanie, tzv. detskú brizúru, čiže sa zapínajú spredu zasunutím háčika do očka. Malé náušnice môžu nosiť deti od 3 mesiacov , vyrobené však musia byť z bieleho, žltého alebo červeného zlata, resp. chirurgickej ocele. Deti by nikdy nemali nosiť bižutériu, ale vždy len pravé, čisté a najmenej 14 karátové zlato s puncom.